KDE NÁS NAJDETE

Lékárna v Bílém domě
Žerotínovo nám. 6, 602 00 Brno

Ukázat detaily a mapu

KLIENTSKÉ KARTY

Našim zákazníkům nabízíme klientské
karty pro výhodnější nakupování.

Zobrazit více informací

NABÍDKA SLUŽEB

• léky volně prodejné i na předpis
• individuální příprava léčiv
homeopatikaHomeopatika

Homeopatie je terapeutická metoda založená na tzv. principu podobnosti, tedy na poznání, že existuje využitelný vztah mezi toxickým a terapeutickým účinkem dané látky. Některé látky, použité v měřitelných koncentracích, vyvolají u zdravého jedince soubor příznaků, který jsou schopny léčit u jedince nemocného, jsou-li mu podávány ve velice nízkých koncentracích.

Homeopatické přípravky jsou používány ve velmi slabých dávkách, nazývaných infinitezimální.

Číslo na tubě označuje stupeň ředění a písmena CH informují o tom, že se jedná o centezimální ředění dle Hahnemanna, zakladatele homeopatie.

Např. 5 CH znamená, že přípravek byl vyroben z výchozí matečné tinktury pěti postupnými ředěními, vždy v poměru 1:100. Účinek homeopatického přípravku je podmíněn nejen ředěním vstupní látky, ale rovněž další úpravou v průběhu výrobního procesu.

Výběr ředění podléhá následujícímu pravidlu: čím větší je podobnost mezi příznaky pacienta a příznaky, které vyvolává daná látky, tím vyšší ředění musí být použito a naopak.

Každému stupni podobnosti odpovídá určitý stupeň ředění:

jestliže je podobnost v oblasti:                                                  je nutno použít ředění:
místní                                                                                             nízké (5CH)
celkových příznaků                                                                      střední (9CH)
nervových a psychických příznaků                                           vysoké (15,30CH)

Homeopatické přípravky (forma granulí, tablet, globulí a dražé) se rozpouštějí v ústech v určitém časovém odstupu od jídla (obvykle půl hodiny po jídle, nebo čtvrt hodiny před jídlem).

Tento časový odstup je dostatečný pro potřebný kontakt se sliznicí dutiny ústní. Při jejich užívání je doporučeno nemít v ústech výraznou příchuť, např. kávy nebo mentolu.

Homeopatické přípravky je možné užívat současně s „klasickými“ léky. Někdy je vhodná kombinace více homeopatických přípravků. V obou případech dodržujeme časový odstup zhruba 15 minut mezi jednotlivými přípravky. Jsou bez známých vedlejších účinku, užívat je mohou i děti a těhotné ženy.

Homeopatické přípravky nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.